Geoblog.pl    kolumbia2011    Podróże    Kolumbia 2011    Konkurs dla znajomych i czytelników naszego bloga. Wytęż wzrok !!!

Konkurs dla znajomych i czytelników naszego bloga. Wytęż wzrok !!!

Kolumbia
Kolumbia, Bogotá
Przejechano 12045 km

Zadanie jest proste.
Podaj współrzędne geograficzne punktu zaznaczonego na zdjęciu. (skrzyżowanie, które wskazuje strzałka).

Podpowiedzi:
1. Zdjęcie wykonane jest z samolotu podczas jednego z dwóch lotów liniami Aires, podczas naszej podróży
2. Zdjęcie przedstawia fragment Kolumbii.
3. Zdjęcie wykonałem siedząc po lewej stronie samolotu (patrząc w stronę kabiny pilotów).
4. Zdjęcie wykonałem 17 mimut przed wylądowaniem samolotu.
5. Do prawidłowego rozwiązania zagadki prawdopodobnie nie obejdzie sie bez Google Earth

Regulamin.
1. Osoba, która pierwsza poda prawidłowe współrzędne otrzyma butelkę oryginalnego kolumbijskiego rumu Ron Medelin,
2. Odpowiedzi należy podawać wyłącznie w komentarzach na naszym blogu http://kolumbia2011.geoblog.pl/wpis/139272/konkurs-wytez-wzrok
3. W konkursie mogą brać wyłacznie osoby pełnoletnie
4. Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie zwycięzcy następi po naszym powrocie do kraju (w dniu 12 lipca 2011 r)

Dziadek Włodek
Dziadek Włodek - 2011-07-08 10:20
Nie wiem, czy mnie wypada pierwszemu rozwiązać konkurs, mogę być przecież posądzony o nepotyzm, lub ustawienie całej sprawy. Chęć jednak degustacji rumu jest silniejsza! Są to okolice miasteczka Fundacion.
Współrzędne 10 31 58.89 N
74 10 51.70 W

Jagoda
Jagoda - 2011-07-08 11:58
no to już wiemy po kim synowie odziedziczyli zamiłowanie do geografii i duszę globtroterów :)

znów dziadek
znów dziadek - 2011-07-08 12:24
"W Polszcze ci Jagód dostatek" więc nie wiem, która taka dla mnie taka miła - czy "Jagoda Brochensis" czy też "Jagoda Pulnicus" obie jednako smakowite! Na wszelki wypadek obu dziękuję i pozdrawiam!

gość
gość - 2011-07-08 12:50
Fajny konkurs, szkoda, że taki krótki :)

Mikołaj
Mikołaj - 2011-07-08 15:15
Następny regulamin konkursu będzie wyglądał następująco:
1:Dziadek może brać udział dopiero po 24h od rozpoczęcia konkursu by konkurs był trochę dłuższy.

A rum dobry ;D

Jeszcze dziadek
Jeszcze dziadek - 2011-07-08 15:57
W mojej odpowiedzi dla Jagód, dał znać o sobie syndrom "miczitanki" / taka mała takie pióro itd/ Sorry! Misiu, dostosuję się....

kolumbia2011 - 2011-07-09 17:55
No coz wyglada na to, ze faworyt rozbil bank :) Sprawdzimy poprawnosc odpowiedzi zaraz po powrocie, ale jak znam zycie odpowiedz jest poprawna :) Rum juz spakowany w plecaku w warstwe ochronna z polarow :)

Jagoda
Jagoda - 2011-07-09 19:48
a ja mam nadzieję, że Dziadek Włodek rumem poczęstuje - wszak nie dał nikomu szansy na wygeanie tego specyfiku ;)
"Jagoda Brochensis" - podoba mi się ta nowa forma mojego nazwiska :)

niestety dziadek
niestety dziadek - 2011-07-10 12:40
Już poza konkursem: samolot leci na wys. 5.7 km, w odl. 5.5 km. od miasta Fundacion kursem na pn.ku lotnisku a jakże Simon Bolivar w Sta Marta.Do celu pozostało mu 70 km.Równolegle do kursu biegnie droga nr 45 /nie ta przy strzałce lecz poniżej/ Sta Marta- Cieniaga-Bogota i dalej aż do Patagonii/ słynna Transamericana. Piszę to nie po to by komukolwiek zaimponować, lecz by pokazać jakie możliwości ma każdy z Was w swoim własnym domu - trzeba tylko je chcieć wykorzystać!

kolumbia2011 - 2011-07-26 11:36
Dla porządku potwierdzenie.
Odpowiedź była jak najbardziej prawidłowa.
Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że praktycznie przelatywaliśmy nad Aracataca (rodzinne miasto GG.Marqueza). :)
Rum dotarł.
Tak więc wszystko zostało w rodzinie :)

Rio Magdalena - Wyprawa
Barbara Knapik, Wojciech Knapik, Mikołaj Knapik, Zuzanna Knapik, Mateusz Knapik